![arrow right](/files/arrow.jpg)
![20201207100215_CHARDONNAY-2019.jpg](https://zeta.apogee.gr/thumb.php?x=60&i=https://arvanitidis-estate.gr/files/repository/20201207100215_CHARDONNAY-2019.jpg)
Chardonnay
![20230713125541_malagouzia-large.jpg](https://zeta.apogee.gr/thumb.php?x=60&i=https://arvanitidis-estate.gr/files/repository/20230713125541_malagouzia-large.jpg)
![arrow left](/files/arrow_left.jpg)
Μαλαγουζια
![Ασυρτικο](https://arvanitidis-estate.gr/files/repository/20201012095331_ASSYRTIKO-2.jpg)
Ασυρτικο
Κατηγορία: Προστατευόμενη Γεωγραφική Ένδειξη Θεσσαλονίκη
Τύπος: λευκός ξηρός
Ποικιλιακή σύνθεση: 100% Ασύρτικο
Περιοχή: Ασκός & Αρέθουσα Θεσσαλονίκης
Ημερομηνίες τρύγου: Πρώτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου
Οινοποίηση: Κλασική λευκή οινοποίηση, με διαχωρισμό του προρόγου, κρυοεκχύλιση, στατική απολάσπωση και ζύμωση του διαυγούς γλεύκους σε ελεγχόμενη θερμοκρασία 16 - 18οC. Η αλκοολική ζύμωση πραγματοποιείται σε ανοξείδωτες δεξαμενές και ακολουθεί ωρίμανση 2-3 μηνών σε καινούργια δρύινα γαλλικά βαρέλια με περιοδική ανάδευση των φίνων οινολασπών.
Γευστικό προφίλ: Μια βόρεια εκδοχή της εκλεκτής ελληνικής ποικιλίας.
Στην όψη, έντονο - λαμπερό κίτρινο χρώμα, στη μύτη διακριτικά αρώματα εσπεριδοειδών και καλοκαιρινών φρούτων. Με χορταστικό σώμα και ευχάριστη υφή, αναδεικνύει τη ‘σοφή’ χρήση του βαρελιού που ενισχύεται από τη δροσερή οξύτητα.
Αρμονίες: Απολαύσετε το με μεσογειακά πιάτα με βάση τα λαχανικά, το ψάρι, τα θαλασσινά. Συνδυάζεται επίσης υπέροχα με σούσι και άλλα πιάτα της γιαπωνέζικη ςκουζίνας.
Απολαύστε το: Στους 12ο C.
Δυνατότητα παλαίωσης: 3 – 4 χρόνια